• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Rozstępy - zabiegi

Każda kobieta chce być piękna. W tym przypadku nie ma wyjątków, nawet, jeśli ktoś o siebie nie dba i mówi, że nie obchodzi go uroda, to i tak w głębi serca marzy o tym, aby zachwycać mężczyzn. Niestety jednak, nie wszyscy decydują się na takie piękno jak powinno ono być.

W dzisiejszych czasach, spotkać kogoś, kto jest naturalny i nie nakłada makijażu zdarza się rzadko. Najczęściej widzimy Panie, które maja mnóstwo wszelkich pudrów oraz obowiązkowo tusz do rzęs. Mimo iż u kobiet straszyć tego nie zobaczymy, to na przykład nastolatki już bez makijażu się nie pokażą światu. Z czego to wynika? Przede wszystkim tego, co narzuca nam dzisiejszy świat. Widzimy wszędzie kobiety, które mają idealne twarze, i pęknę rysy i zero niedoskonałości. Jak wiadomo, żadna z nich nie ma w sobie krzty naturalności. Większość zdjęć jest poprawianych tak, że z kogoś, kto jest naprawdę otyły, potrafią zrobić szczupłą osobę. Do tego, nad twarzą takiej osoby, pracuje wiele ludzi, którzy nakładają warstwy podkładów i pudrów i często doklejają sztuczne rzęsy.

Nie daj się rozstępom

A co jeśli u takiej osoby pojawiłyby się rozstępy? Byłby to zapewne koniec świata. Zaczęłoby się, więc szukanie sposobów na usunięcie nieestetycznych blizn. Zwykle rozstępy w razie początkowej wyglądają jak niteczki, które mają fioletowe lub różowe zabarwienie. W późniejszych fazach powstają z nich dość duże blizny, których usuniecie jest dość trudne. Rozstępy występują genetycznie, po szybkim zrzuceniu wagi oraz po ciąży. Niekiedy walka z nimi jest dość trudna, szczególnie, jeśli dodatkowo zwisają na m fałdy skóry. Aby nie musieć się martwic rozstępami, najlepiej jest im zapobiegać. Jak to robić? Przede wszystkim stosować balsamy, które mocno nawilżają i natłuszczają skórę. Dodatkowo, bardzo przydatny będzie sport, który w przypadku ciąży się nie sprawdzi, ale chudnięcia i genetycznych rozstępów jak najbardziej. Ćwiczenia fizyczne, ujędrniają skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i odporna na rozciąganie. Jeśli mnie możemy znaleźć balsamu, który mimo ćwiczeń także się przyda, to możemy zrobić własny, łącząc masła i obleje o najsilniejszych właściwościach nawilżających. W tym przypadku sprawdzi się masło kakaowe, masło shea, olej arganowy oraz wiele innych. Jeśli chodzi o ciążę, to należy się smarować balsamem na brzuchy już na jej początku. Im większy będzie tym trudniej i dłużej zejdzie nam nawilżanie.

Jeśli już jest za późno na zapobieganie to możesz skorzystać z zabiegów dermabrazji. Jest to mechaniczny peeling, który ściera naskórek i sprawia, że rozstępy są coraz mniejsze. Inną opcją jest także laser. On jedna k przeznaczony jest już dla starych blizn, których ciężko się pozbyć.

 

Zobacz również