• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Etologia i leczenie przebarwień skóry za pomocą lasera

Chcesz wyglądać młodo i zdrowo? Oczywiście, jeśli jest się nastolatką lub troszkę starszą, to te problemy na s nie dotyczą, jedynie, z czym możemy się zmagać to trądzik, który jest wrogiem nie tylko młodych, ale także starszych organizmów. Niektórym niestety zmiany trądzikowe nie mają z wiekiem. Bardzo trudno wyleczyć tego rodzaju chorobę, ponieważ może mieć ona podłoże w jeszcze innej chorobie, której o to nie podejrzewamy.

Jednak w przypadku tych, którym trądzik mija wraz z wiekiem jak tylko on zniknie, to pojawiają się zmarszczki. Niestety walka z nimi nie jest zbyt owocna, ponieważ z każdym rokiem stajemy się coraz starsi, a niestety tak właśnie wygada ten proces, że mamy coraz mniej kolagenu w skórze i staje się ona witka i obwisła. Spotykamy takie osoby, które godzą się z tym, że czas upływa i nie da się z nim walczyć. Mimo iż nakładają oni kremy pzerciwmzmarszczkowe to nie narzekają na dolegliwości skórne, ponieważ jest to naturalny proces i powstrzymywać goi nie ma sensu. Jednak widzimy też często grupę drugą, która za wszelka cenę chce oszukać czas i kombinuje jak by się tu odmłodzić. Najgorzej jednak wychodzi to w przypadku osób bogatych, którzy mają pieniądze na zabiegi i starają za wszelką cenę wyglądać coraz lepiej. Efekt jednak jest odwrotny i kończy się to tak, że z powodu zbyt dużych ilości wstrzykiwanych preparatów, wyglądają oni jak lalki i nie mogą zrobić żadnej miny, ponieważ skóra jest jak najbardziej naciągnięta.

Osiągnięcia medycyny

Ci jednak, którzy zmagają się z trądzikiem, a później z bliznami po nim, mają znacznie gorszy problem. Nie dość, że maj oni zmarszczki, ponieważ czas o niech także nie zapomniał, to jeszcze w dodatku zmagają się z bliznami po trądziku lub innymi przebarwieniami. Jednak rodzaje przebarwień są przeróżna i nie tylko znane nam blizny. Mamy tutaj do czynienia z takimi przebarwieniami jak: piegi, czyli dziedziczne zaburzenie wywołane nadmiarem melaniny. Melasma, czyli plamy z przebarwienia o nieregularnych kształtach. Plamy soczewicowate, które występują w miejscach, które są narażone na ekspozycję na słońce. 

Jednak, dzięki dzisiejszym osiągnięciom, możemy zmniejszyć problemy skórne przy pomocy lasera. Mimo iż jest to trudno oraz czasochłonne, to bardzo często jest to jedyny sposób. To, jaki laser zostanie wykorzystany do terapii zależy pod wielu czynników. Głównie uzależnia się to, od pochodzenia plam, czyli ich źródła, tego jak są rozległe, gdzie się znajdują oraz czy towarzyszą im inne choroby.  

 

Zobacz również