• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Zabiegi autologiczne – przełom w odmładzaniu

Chcesz być piękna i młoda? Niestety, wiek, to wróg każdej osoby, ponieważ z czasem staje się każdy coraz starszy, a co za tym idzie coraz mniej ładny. Jedni potrafią się pogodzić z tym faktem i zrozumieć, że jest to proces naturalny, który towarzyszy każdemu organizmowi na Ziemi. Tacy właśnie starają się zatrzymać czas i stosują przeróżne zabiegi. Jeszcze kilka lat temu, nie było to tak bardzo wymagane. Wynikało to głównie z tego, że za czasów naszych babć, nikomu zmarszczki nie przeszkadzały, ponieważ było zbyt dużo pracy w polu, aby takie bzdety zajmowały nam głowy. Teraz jednak, kiedy podniosły się bardzo standardy życia, mamy nowoczesne technologie, każdy ma płaski telewizor i dotykowy telefon, nie musimy siedzieć już w polu, to chcemy ładnie wyglądać. Dlatego też, poszukujemy złotego środka na to, aby mimo wieku nadal wyglądać bardzo młodo.

Najlepszym sposobem na odmłodzenie się jest zmiana diety na zdrową. Kiedy nasz organizm się oczyści, znikną worki pod oczami, zmarszczki, także zbędne kilogramy, będziemy pełni energii i wigoru. Jednak przejście na zdrowa dietę nie każdemu pasuje. Wiąże się ona z mnóstwem wyrzeczeń, których nie ma zamiaru spełniać, szczególnie, kiedy na stole widzimy pięknie przystrojone placki, tory czy smakowite ciasteczka. Ci jednak, którzy maj więcej samozaparcia, przynajmniej starają się być fit i pija soki świeżo wyciskane bez cukru, starają się jeść warzywa, ale taka dieta, niekiedy wychodzi znacznie drożej, jeśli zamiast słodyczy jemy owoce. W zimie niestety mamy także deficyt odpowiednich warzyw. Dlatego ostatnim ratunkiem dla naszej skóry jest medycyna estetyczna.

Młodsza i piękniejsza

Kiedy już wydaje nam się, że lekarze wymyślili już wszystko i nie da się, więc wykombinować, to nagle na rynek wchodzi kolejny produkt, który czyni cuda. Tak właśnie było z komórkami macierzystymi oraz osoczem bogatopyłkowym. Zabiegi autologiczna właśnie takie rzeczy wykorzystują. Pobierany jest materiał od pacjenta z krwi lub kanki tłuszczowej wydobywa się komórki macierzyste. Takie produkty sprawiają, że tkanki się regenerują i stają się młodsze. Jest ta naturalny sposób odmładzania. Jednak zbiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych oraz osocza bogatopyłkowego znacznie różnią się od siebie. Pierwsza kwestia, to oczywiście cena. Następną jest skuteczność. Jeśli chodzi o osocze bogatopyłkowe, to jego składnikiem są płytki krwi, mają one działanie stymulujące w tych rejonach, do których zostało ono podane. Jeśli chodzi o komórki macierzyste, to działają one regenerująco i odbudowująco. Ten zabieg jest droższy, ponieważ zdobycie tego składnika jest znacznie trudniejsze. 

 

Zobacz również