• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Odmłodzenie skóry dermatologiczną maską tretinoinową

Każdy z nas chce być piękny. Ne względu czy jest nastolatek czy osoba, która już od dłuższego ma dzieci. W dzisiejszych czasach, wygląd gra potężny role w życiu codziennym. Zwracamy uwagę na to jak wyglądamy oraz staramy się poprawić te urodę.

Jednak, największym wrogiem każdej kobiety jest starość. Nie musi to być już wiek emerytalny, ale mamy wrażenie, że jesteśmy starzy już w wieku 40 lat. Wszystko zależy od tego jak się czujemy. Niekiedy ludzie starsi maja, więc ej energii niż nastolatki, które ciągle siedzą przed komputerem. Wrogiem urody, który pojawia się z wiekiem są zmarszczki. Jeśli tylko się u nas pojawią, to staramy się w każdy sposób ich pozbyć. Szukamy złotego środka, kupujemy kremy, które obiecują cuda i staramy się nakładać, różnego rodzaju maseczki. Jednak walka ze zmarszczkami nie należy do współczesnych problemów. Już w dawnych czasach, kobiety starały się unikać słońca, które wysusza skórę i powoduje szybsze jej starzenie. Pudrowano wtedy twarze na ciało i unikano opalania się. Spójrzmy jak bardzo wszystko się zmieniło. Mimo iż, nadal nie chcemy mieć zamarszczek, to i tak wychodzimy na słonce, leżąc na kocach oraz korzystając z solarium. Osoby, które mają już swój wiek, nie uciekaj się do takich sposobów. Zwykle w pomarańczowym, kolorem skóry widzimy nastolatki, które dodatkowo mają bardzo jasny kolor włosów lub całkowicie czarny osiągnięty dzięki zmaganiem fryzjerów. Niestety, dzisiejsze piękno, niekiedy tak właśnie wygląda. Obowiązkowo, musi być także ogromna ilość makijażu. Coraz częściej już od jakiegoś czasu widzimy na mediach społecznościowych mnóstwo filmików, które pokazują jak zrobić skomplikowany makijaż. Nakładany jest on zwykle przy użyciu specjalnej gąbki i mnóstwa kolorowych podkładów. Takie osoby, nie myślą w tej chwili o zmarszczkach, ponieważ ich skóra jest zdrowa, jasna i jędrna. Jednak za kilka lat, przekonają się znacznie wcześniej, co to jest walka z bruzdami na twarzy.

Pomoc naukowa

Jednak, tych, którzy ze zmarszczkami się zmagają wspiera dzisiejsza medycyn estetyczna. Ciągle to są wynajdywane nowe sposoby na to, aby odmłodzić tych, którzy już zapomnieli jak to jest mieć piękną twarz. Coraz częściej odbywa się to przy pomocy tretinoiny. Maska tretoinowa to doskonały sposób na skuteczną walkę z wszelkiemu niedoskonałościami twarzy. Ma ona właściwości złuszczające, które spłycają wszelkie bruzdy i blizny. Skóra jest oczyszczona, napięta i wygładzona. Obiecuje znaczną poprawę także tym, którzy zmagają się z trądzikiem oraz fotostarzeniem się skóry.

Jednak, taki zabieg nie każdy może mieć przeprowadzony. Są przeciwwskazania, które eliminują osoby do poprawy wyglądu. Mamy tu przede wszystkim alergie skóry, skłonności do powstawania bliznowców, opryszczki aktywne, zabiegi chirurgiczne operacji twarzy przed upływem 2 miesięcy, ciąża oraz karmienie piersią, stan po krioterapii, terapia doustna pochodnymi witaminy A, skóra podrażniona lub uszkodzona.

 

 

Zobacz również