• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Terapia laserowa w leczeniu grzybicy paznokci

Lubisz pływać w basenie. Jeśli nie masz swojego na ogrodzie to musisz ograniczać się do tego, który znajdziesz w mieście czy swojej wsi. Jak wiadomo, budowa basenu, to nie taka prosta sprawa, trzeba na to nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale także miejsce. Do tego dochodzi także koszt wody, która co jakiś czas musi być przecież zmieniana. Tak, więc niewiele osób stać na taka wygodę. Co więcej, mamy taki klimat, że lato trwa tylko dwa miesiące, więc inne jest to opłacalna inwestycja, chyba, że woda byłaby ogrzewana, ale jest to jeszcze dodatkowy koszt. Tak, więc, ci, którzy nie pływają zawodowo lub też nie maja pieniędzy na takie przedsięwzięcia, korzystają z basenu publicznego.

Jednak, korzystanie z takiej placówki, też nie zawsze jest takie łatwe. Wiąże się to z dojazdem do tego miejsca, kupnem biletu a także znalezieniem wolnego toru, który nie zawsze jest. Dlatego też, niekiedy musimy pływać na znacznie mniejszych głębokościach, gdzie poruszanie się jest utrudnione. Jednak i tak najgorzej jest, jeśli na basen przyjeżdżają szkoły. W takim wypadku, nie dość, że wejścia na basen są ograniczone, to jeszcze dodatkowo większość miejsca jest zajęte i nie ma gdzie pływać, jeżeli pracujesz na dwie zmiany, to w tygodniu, kiedy idziesz na popołudniu także nie popływasz, gdyż właśnie o tej porze odbywają się zajęcia na basenie. Dlatego też, musisz znaleźć taki basen, który jest nie tylko duży, ale co więcej wolny i nie jest odwiedzany przez szkoły. Ne jest to jednak takie łatwe, gdyż zwykle wszelkie pływalnie znajdują się własnej przy szkołach.

Nieprzyjemne konsekwencje i lecenie

Jednaka basen, to nie tylko możliwe popływania w doskonale czystej wodzie oraz wyrobienie sylwetki, ale również mnóstwo bakterii. Zasadą jest, że jeśli ktoś ma grzybicę, to na basen wejść nie może. Jednak nie wszyscy się doi tego stosują. Nie musi to być oczywiście ze złośliwości, ale niekiedy wynika z niewiedzy. Dlatego też, ty również jesteś narażony na grzybicę. Najczęściej występuje grzybica paznokci, która niekiedy trudno wyleczyć.

Medycyna estetyczna znalazła jednak rozwiązanie. Jest to terapia laserowa. Zostało przeprowadzone badanie na grupie 320 chorych z grzybicą w wieku około 40 lat, byli to zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jak się okazało, wyniki były dość obiecujące. Nie odbyło się oczywiście bez skutków ubocznych, ale jednak znaczna większość wyleczona została z dolegliwości. 

 

Zobacz również