• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Najlepsze zabiegi dla skóry dojrzałej

Uroda, jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym aspektem. Im jesteśmy ładniejsi, tym bardziej lubiani i podziwiani. Dlatego też, każdy chce być w dzisiejszych czasach piękny. Sprawia to, że możemy znaleźć coraz większe ilości kosmetyczek, fryzjerów, spa oraz chirurgów plastycznych, a także gabinetów medycyny estetycznej.

Mimo iż, mamy świadomość tego, że kiedyś każdemu z nas będzie wyglądał i tak jak każdy w wieku emerytalnym, to staramy się tego uniknąć. Jedna nie każdy. Wiele osób ignoruje fakt, że kiedyś będzie miało zmarszczki, a co najlepsze, jeszcze pogarsza swoją sytuację. Najczęściej popełnianymi błędami, które odbijają się na nas w przyszłości jest opalanie się, korzystanie z solarium, niestosowanie kremów nawilżających lub używanie nieodpowiednich oraz palenie papierosów. Najczęściej, to te czynniki sprawiają, że zmarszczki, atakują nas znacznie wcześniej niż osoby, które tych czynników unikały. Lepiej, maj jedynie ci, których cera jest tłusta. W takim przypadku, przez długi czas będą mogli oni uniknąć zmarszczek. Jest jednak jeden problem, który towarzyszy tej cerze, jest to najczęściej trądzik, który takie osoby nęka przez najpiękniejsze lata życia, czyli praktycznie całą młodość. Osoby z cera skłonna do przesuszania, będą miały ze zmarszczkami problem znacznie wcześniej.

Trzy metody walki ze zmarszczkami

Medycyna estetyczna, stara się jak może zapobiegać upływowi czasu, który widoczny jest na naszych twarzach. Kiedy już wydaje nam się, że nie mają, co wymyślać, ponieważ już wszystko jest odkryte, to nagle pojawia się następne metoda walki ze starością. Jeśli zamierzasz także w ten sposób pozbyć się zmarszczek, to powinnaś znać te zabiegi, które należą do najlepszych oraz najczęściej wykorzystywanych. Metodą pierwszą jest lifting wolumetryczny. Taki zabieg jest przeprowadzany z użyciem kwasy hialuronowego, który ma duże usieciowane. Dzięki temu tkanka jest odbudowana, skóra elastyczna, jędrna, a wszelkie bruzdy wyrównane.

Następne są nici liftingujące. Niektóre zmiany są na tyle duże, że kwas hialuronowy nie poradzi sobie z nimi. Wtedy właśnie do akcji wchodzą nici. Wprowadzane są one w głąb tkanki, gdzie pobudzają komórki tkanki łącznej, aby produkowały one więcej kolagenu.

Metoda ostatnią są wypełniacze, czyli zastrzyki kwasu hialuronowego. Zapewni on doskonałe wygładzenie zamaszek, gdyż właśnie w ich miejsce jest on wstrzykiwany. Jest to doskonały sposób na zmarszczki, nawet, jeśli są one bardzo głębokie. 

 

Zobacz również