• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Odmładzanie autologicznymi komórkami regeneracyjnymi – 7 pytań do lekarza

Mimo iż, mamy XXI wiek, to jeszcze nikt nie znalazł przepisu na wieczna młodość. Jednak nie każdy zdaje sobie tego sprawę, że starzenie się jest procesem naturalnym i na pewnym etapie mimo zabiegów nie da się go uniknąć. Jedni, przyjmują ten fakt do wiadomości i nie starają się być za wszelką cenę młodsi.

Są także ci, który nie potrafi pogodzić się tym, że czas ciągle mija i wiecznie szukają złotego środka, który pozwoli im zachować młodość. Tacy ludzie nie mogą przeżyć tego, że z każdym rokiem na twarzy znajduje sumie coraz, więc ej zmarszczek. Jednak, dla takich przypadków właśnie, istnieją przeróżne metody odmładzania. Niekiedy jednak, mogą sobie na nie pozwolić tylko ci najbogatsi, ponieważ mają one ceny nie z tej ziemi. Są jednak także trakcie metody, które aż tykle inne kosztują, ale jak wiadomo, nie są one aż tak skuteczne. Jednak medycyna estetyczna z każdym rokiem osiąga coraz to nowe sukcesy w walce ze zmarszczkami. Jeśli nie stać cię na tak zabiegi lub też nie chcesz się im poddawać, ponieważ boisz się powikłań lub zwyczajnie nie mogą zostać one u ciebie przeprowadzone, to jest jeszcze inny sposób. Jest on nieco czasochłonny i niekiedy wymaga wielu wyrzeczeń. Mowa o zmianie trybu życia. Najlepiej odmładza sport. Jednak nie każdy lubi się ruszać. Jednak, niekiedy nawet wypad na rowery ze znajomą pomoże w lepszym metabolizmie czy nawet w wyglądzie. Bardzo ważną kwestią, która stanowi jeszcze lepszy odmładzający eliksir jest zdrowa dieta. Składać się ona powinna w większość z warzyw, owoców, kasz, orzechów oraz wszelkich produktów nieprzetworzonych i pochodzących z natury. Nie każdy jednak jest w stanie zmienić z dnia na dzień dietę i niekiedy schodzi to bardzo długo.

Odmładzanie, pytania, wątpliwości

Jednak dla tych, którzy ani nie maja ochoty trzymać diety, ani próbować tańszych metod medycyna także ma coś w zanadrzu. Są to komórki macierzyste, które odmładzają skórę, działając regeneracyjnie na nią. Jednak zanim takiemu zabiegowi się p-oddasz, powinnaś dokładne wypytać o wszystko lekarza, aby mieć pewność czy jest to bezpieczne. Przede wszystkim, powinnaś zapytać go o to, czym w ogóle są komórki macierzyste. S to komórki, które w naszym organizmie są najważniejsze. Podzielić je możemy na płodowe oraz embrionalne i somatyczne. Te ostatnie, wykorzystane zostaną do zabiegu odmładzania skóry.

Gdzie takie komórki możemy znaleźć? Największa ich ilość występuje w krwi, szpiku oraz tłuszczu. Zapewne zastanawiasz się także, co takiego w niech jest, e może cię odmłodzić. Dzieje się tak, ponieważ są to komórki regeneracyjne, odmładzające i uzdrawiające. Mają także nieograniczona ilość podziału, co oznacza, ze cały czas się odnawiają.

 

 

Zobacz również