• Lata doświadczeń w medycynie estetycznej
img

Naturalnie odmłodzona skóra, czyli softlifying KATEGORIA: ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Każdy chce być młody i piękny całe życie. Nie jest to jednak możliwe. Utrudnia nam to wiele czynników. Przede wszystkim starzenie powoduje zbyt mała ilość kolagenu w skórze, który z wilkiem się zmniejsza. Tak ja w przypadku młodego organizmu, jest on produkowany cały czas, tak, jeśli chodzi o coraz starszych ludzi, jego ilość gwałtownie maleje. Niestety, na starzenie się nie ma lekarstwa. Każdy będzie musiał być kiedyś pomarszczony czy tego chce czy nie.

Niekiedy jednak spotykamy osoby, które mimo starszego wieku mają gładka cerę. Nie jest to oczywiści wynik stosowania przeróżnych terapii, ale uwarunkowania genetyczne, które sprawiają, że kolagen jeszcze się odnawia. Może to być także spowodowane tym, że osoba ta odżywia się bardzo zdrowo. Co to ma do rzeczy? Jeśli dostarczamy organizmowi witaminy, które pochodzą z warzyw, owoców oraz kasz, orzechów i innych, to nasz organizm jest odporny na wolne rodniki i sam się regeneruje. Dlatego też, kolagen jest wtedy obecny w większej ilości. Dlatego też, jeśli jesz jeszcze w młodszym wieku, to postaraj się jeść zdrowiej, ponieważ wyjdzie ci to nie tylko na zdrowie, ale także pomoże utrzymać urodę. Jednak stosowani się do takiej diety nie jest wcale łatwe, ponieważ trudno jest się pozbyć nawyków żywieniowych. Będzie nam także brakować cukru, który znajduje się praktyczni wszędzie gdyż dodawany jest do wszelkich potraw oraz dań i oczywiście znajduje się w słodyczach, które uwielbiamy jeść i od których jesteśmy silnie uzależnieni niekiedy. Dlatego też, ci, który swoją dietę lubią, wola uciec się do innych środków, jakie proponuje medycyna estetyczna.

Kwas hialuronowy czyniący cuda

Jedną z metod odmładzania, która jest bezpieczna oraz skuteczna jest miękki lifting, czyli taki, który wykorzystuje kwas hialuronowy. Nie powoduje on także wyglądu maski z twarzy. Skóra staje młodsza i jędrniejsza. W naszej skórze po przekroczeniu 25 roku życia, zaczyna być coraz mniej kwasu hialuronowego. Jest to spowodowane tym, że skóra się staje. Staje się wiotka i pozbawiona elastyczności. Pojawiają się, więc zmarszczki i bruzdy, które psują całą naszą urodę i sprawiają, że wyglądamy starzej. Jakie efekty daje wprowadzenie kwasu hialuronowego w czasie zabiegu? Zlikwidowane są przede wszystkim tzw. chomiki, policzki się unoszą, kąciki ust są również znacznie wyżej. Także brwi nie opadają, dzięki czemu wyglądasz znacznie młodziej. Zabieg ten działa na dwóch płaszczyznach, przede wszystkim daje efekt liftingu, a dodatkowo rewitalizuje i uzupełnia braki kolagenu. 

 

Zobacz również