Poradnia leczenia otyłości

Centrum Leczenia Otyłości

Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła otyłość do epidemii naszych czasów. Z danych wynika, iż około 50% dorosłych ma nadwagę i otyłość. Stanowią one ważny problem zdrowotny, ze względu na wiele powikłań towarzyszących, takich jak: choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca czy nowotwory. Dietozależne choroby stały się największym zagrożeniem zdrowia oraz główną przyczyną umieralności w krajach rozwiniętych, w tym także w Polsce.

Centrum Leczenia Otyłości realizuje kompleksowy, autorski program bezpiecznego i efektywnego odchudzania opracowany na bazie ponad 15-letniego doświadczenia w pracy z osobami cierpiącymi na otyłość i nadwagę oraz towarzyszące im zaburzenia odżywiania. Wykorzystując nowoczesne metody terapii oparte na zespołowej pracy lekarzy, dietetyków, rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologów i psychoterapeutów sprawiamy, że Centrum Leczenia Otyłości stało się synonimem nowatorstwa i skuteczności w 14 ośrodkach w kraju.

Właściwe żywienie może nie tylko zapewnić harmonijny rozwój dziecka, ale może też zapobiec późniejszemu rozwojowi wielu chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca typu II, choroby układu sercowo-naczyniowego czy otyłość, która stała się jednym z powazniejszych problemów zdrowotnych na całym świecie.

Centrum Leczenia Otyłości działa od 1994 roku jako gabinet lekarski, a od 1998 roku jako NZOZ zajmujący się leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci i dorosłych.